Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Olszance - Gmina Olszanka, działalność kulturalna, sekcje sportowe

Dwanaście niedokończonych snów Nataszy Sochy w ramach DKK w Pogorzeli

Dwanaście niedokończonych snów”-to powieść a raczej baśń zimowa Nataszy Sochy-dziennikarki, pisarki i blogerki, oparta na powtarzających się snach, które śnimy najczęściej. Momo , to pseudonim Moniki Morys. Momo ma 28 lat i prowadzi życie pudełkowe, tzn że każda rzecz, każda decyzja, każda czynność ma swoje odpowiednie miejsce od początku do końca zaplanowane. Nie lubi gotować. Niezbyt chętnie patrzy ludziom w oczy. Nie kupuje kolorowych ubrań a ulubione kolory to biel i czerń .Ma za sobą nieudane małżeństwo i skomplikowane relacje z ojcem. Ma swoją pracownio- galerię w której projektuje biżuterię i meble z recyklingu. I wtedy pojawiają się sny, które chcą Momo coś przekazać. Stają się pośrednikiem między nią a światem rzeczywistym. Wyznaczają jej kolejne zadania, które musi wypełniać, żeby pójść dalej .Co oznaczają dla niej sny i jakie mają znaczenie? Prawdopodobnie wszyscy śnimy, tylko po co śnimy? Śnimy żeby zobaczyć różne warianty naszego życia, bo sny są porozrzucanym i poplątanym jego fragmentami .Są jak lustro, trzeba tylko nauczyć się je rozumieć. Warto spróbować popatrzeć na siebie właśnie od strony marzeń sennych i spróbować zrozumieć, co i jak wiele mówią o nas samych. Nasza bohaterka w swoich snach ciągle czeka na kogoś. Kto to będzie?O tym dowiemy się dopiero na ostatniej stronicy powieści. 

  ’’ Przy ostatnim stole siedział mężczyzna, odwrócony do niej plecami. Mężczyzna w zielonym swetrze. Przeznaczenie. Zaplanowana przypadkowość…… Momo uśmiechnęła się a potem wyciągnęła ręce i wpadła w jego ramiona, w ten zielony sweter, który tak znajomo pachniał i tak przyjemnie łaskotał w nos. - Momo…   -Cześć …….

To co w snach jest najpiękniejsze, to niewiarygodne spotkanie ludzi i rzeczy, które w normalnym świecie nigdy by się nie spotkały”                    Milan Kundera

Bożena Adamowicz GBP w Olszance


Powrót
Udostępnij: