Spotkanie autorskie w bibliotece w Pogorzeli.

Spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem w Bibliotece w Pogorzeli

W dniu 23 października gościem Gminnej Biblioteki w Pogorzeli był Jakub Skworz- autor książek dla dzieci i młodzieży. Młodym czytelnikom znany jest z serii 8 książek o Wampirku Alfredzie i Księżniczce Adeli. Napisał również” Prawie bajki” - książki dla dzieci o prawie w życiu codziennym , jest twórcą wywiadów pt „Męskie rozmowy nastolatków”.
Na pierwszą książkę z serii Wciągające książki o wielkich Polakach, pt ” Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz” czytelnicy musieli trochę poczekać, ponieważ pisanie jej , poprzedził pisarz wnikliwym rozeznaniem w temacie i podróżami-opowieść jest bowiem oparta na faktach i opowiada o młodości samego Adama Mickiewicza - od czasu jego urodzenia do momentu napisania „Pana Tadeusza”.Publikacja przedstawia młodym czytelnikom awanturniczą młodość polskiego wieszcza i opisuje świat w którym dorastał-świat pełen dorożek,pojedynków, cylindrów i dalekich krain. Książka była głównym tematem spotkania z okazji 220 rocznicy urodzin poety. Autor czytał, zadawał mnóstwo pytań i zagadek. Dzieci chętnie udzielały odpowiedzi, zgłaszały się zdobywając drobne upominki w postaci zakładek z wizerunkiem i autografem pisarza.
Autor wspomniał „ w sekrecie” o kolejnej książce z serii Wciągających książek o wielkich Polakach pt„Mania Skłodowska”,której premiera ma się odbyć już w przyszły poniedziałek . Uczniom zaprezentowano przyrząd o nazwie elektrometr, który w połączeniu z ćwiczeniami był wprowadzeniem w kolejny temat związany z Marią Skłodowską . Czy Mania lubiła się uczyć? O czym marzyła? W co grała z rodzeństwem?. To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedź znajdą czytelnicy w niezwykle magicznej bibliotece w kolejnej fascynującej podróży w towarzystwie przyszłej chemiczki i noblistki.
Ze względu na duże zainteresowanie tematem w spotkaniu uczestniczyli uczniowie wszystkich klas czwartych, piątych i szóstych ze szkoły podstawowej w Olszance .Dziękuję nauczycielom i wychowawcom oraz uczniom za zaangażowanie .Ze względu na dużą frekwencję ( około 90 uczniów) spotkanie odbyło się w Świetlicy Wiejskiej w Pogorzeli.

Powrót
Udostępnij: