Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Olszance - Gmina Olszanka, działalność kulturalna, sekcje sportowe

DKK-Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

DSCN2629

5 .listopada bibliotekę w Pogorzeli w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odwiedziła pisarka, pani Krystyna Mirek. Pani Krystyna Mirek przyjechała z okolic Puszczy Niepołomickiej. Tam, też niedaleko mieszka. Zanim została pisarką , pracowała jako nauczycielka języka polskiego w gimnazjum. Praca była jej ogromną pasją.

Pewnego dnia zdecydowała, że spełni swoje marzenia i zostanie pisarką. Nikt nie wierzył w powodzenie tego zamiaru,nikt nie wierzył, że osiągnie sukces, że przebije się ze swoja twórczością na rynku, nikt nie przypuszczał, że może się to udać. Pani Krystyna była bardzo konsekwentna w dążeniu do realizowania marzeń i opowiadała o tym , jak trudne były początki . To fakt, że napisanie książki nie było łatwe ,przecież nigdzie się tego nie uczyła. Studia na wydziale polonistycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego przygotowały ją do zawodu nauczyciela, ale nie do pisania książek. Pierwsze jej książki w ogóle zostały niezauważone. Za swój debiut uznała dopiero książkę Pojedynek uczuć . Szczęście dopisało- trafiła na odpowiedniego wydawcę, jak określiła niepozornego człowieka pracującego w niepozornym małym wydawnictwie wielkości kącika bibliotecznego.

Pani Krystyna jest pisarką zawodową. Napisała prawie 30 powieści obyczajowych, z których większość znajduje się na tzw. książkowych top listach, po które najczęściej sięgają kobiety.

Najbardziej znane i popularne to: Szczęście za horyzontem, Droga do marzeń, Słodkie życie, Tylko jeden wieczór,Tam, gdzie serce Twoje,Świąteczny sekret, Miłość z błękitnego nieba, z cyklu Jabłoniowy sad, Willa pod Kasztanem, Saga rodu Cantendorf i wiele innych.

Pani Krystyna pisze książki, spotyka się z Czytelniczkami i prowadzi warsztaty dla kobiet na temat organizacji czasu. Jest mamą 4 dorastających dzieci.

W rozmowie z czytelniczkami udzieliła wielu mądrych rad i cennych porad,które stosuje w życiu. Spotkanie zakończyło się podpisywaniem książek przez autorkę i wspólnym zdjęciem .

DSCN2606DSCN2621DSCN2623DSCN2624DSCN2625DSCN2626DSCN2627DSCN2631

 DSCN2629


Powrót
Udostępnij: