Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Olszance - Gmina Olszanka, działalność kulturalna, sekcje sportowe

Warsztaty literacko-plastyczne cd.

Po raz kolejny uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Olszance uczestniczyli w 2-dniowych listopadowych warsztatach w bibliotece w Pogorzeli.

Wycieczka patriotyczna szlakiem Mirabelki.

Na podstawie dołączonej do scenariusza mapy zorganizowaliśmy wycieczkę patriotyczną szlakiem Mirabelki. Podczas wycieczki wykorzystaliśmy „Vademecum Mirabelki” z niezbędnym opisem dzielnic, ogrodów, placów i miejsc Warszawy. Każdy uczeń czytał jeden opis. W ten sposób poznaliśmy główną dzielnicę Muranów- którą zamieszkiwała przed wojną, w czasie wojny i kilka lat po wojnie ludność żydowska, Pałac Mostowskich, Krakowskie Przedmieście, Ogród Krasińskich, Ogród Saski, Plac Muranowski , synagogę, Sądy Grodzkie oraz ulice i kamienice w których mieszkali kiedyś nasi bohaterowie i niezwykłą postać- panią Irenę Sendlerową, która pomogła w uratowaniu od zagłady około 2,5 tys. żydowskich dzieci.

Życzenia dla Ojczyzny– pod tym hasłem odbywały się kolejne zajęcia zorganizowane z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uczniowie na papierowych dłoniach -liściach- zamieszczali krótkie hasła z ważnymi słowami i życzeniami dla Polski, kojarzącymi się z poznaną historią i umiejscowili je na drzewie.

Z okazji zakończenia projektu podziękowano uczniom i nauczycielce Joannie Sowierszenko za ambitne potraktowanie wszystkich zajęć i wręczono dyplom za udział w warsztatach „ Mirabelka- kiełkująca historia 100licy”.

Na pamiątkę warsztatów klasa VI otrzymała również książkę Mirabelkę, dzięki której  poznaliśmy losy mieszkańców warszawskich Nalewek.

Uroczyste obchody z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publicznym w Olszance były również okazją do wręczenia dyplomu pani Annie Adamowicz za udział Przedszkolaków w warsztatach patriotycznych


Powrót
Udostępnij: